رئيس اتحاديه لوازم خانگي: گارانتي هاي غيرمجاز و تقلبي از بازار جمع مي شود
نظر شما چیه ؟

رئيس اتحاديه لوازم خانگي: گارانتي هاي غيرمجاز و تقلبي از بازار جمع مي شود

رئيس اتحاديه لوازم خانگي گفت: امسال با بررسي مدارک و مجوزهاي شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش، گارانتي هاي غيرمجاز را از سطح بازار لوازم خانگي جمع آوري مي کنيم.
محمد طحان پور در گفت وگو با فارس در مورد فعاليت هاي گارانتي هاي متفرقه اينگونه توضيح مي دهد که برخي از فروشندگان خود مستقيم به صورت موازي از کشورهايي همچون امارات و از طريق گمرکات رسمي لوازم خانگي را وارد مي کنند که حق و حقوق دولت را هم مي پردازند. اما از آنجايي که اين کالابه طور موازي وارد شده گارانتي که روي کالادر نظر مي گيرند مربوط به يک شرکت متفرقه است که نحوه خدمات رساني آن مشخص نيست.وي در پاسخ به اينکه اتحاديه در اين زمينه تاکنون چه برخوردي داشته اظهار داشت: اولين کار ما در سال ۹۵ اين است که برخورد با گارانتي هاي متفرقه را به طور جدي تشديد کرده و در دستور کار قرار دهيم.به گفته طحان پور در گام اول متوليان اين شرکت ها را به اتحاديه دعوت کرده و اسناد و مدارک لازم را از آنها درخواست مي کنيم.وي اضافه کرد: تمام آنهايي که خدمات گارانتي ارائه مي کنند بايد از شرکت خارجي مجوز داشته باشند و در عين حال تمام گارانتي هاي متفرقه را از شرکت هاي اصلي استعلام مي کنيم که آيا مجوز گرفته اند ياخير. رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي به اين نکته هم اشاره کرد: که ثبت شماره تماس شرکت هاي خدمات پشتيبان در سامانه ۱۱۸ يکي ديگر از مشکلاتي است که بنا داريم تا در سال ۹۵ آن را اصلاح کنيم تا تنها شماره شرکت هاي گارانتي معتبر در اين سامانه ثبت شود.
بنابراين گزارش: در حال حاضر براي دريافت شماره شرکت هاي ارائه دهنده خدمات پس از فروش و تماس با سامانه ۱۱۸ چندين شماره به مخاطب ارائه مي شود که مشخص نيست کدام يک نمايندگي اصلي و معتبر محسوب مي شود.

اخبار مرتبط