سود بیش از 7 درصد ممنوع!
نظر شما چیه ؟

سود بیش از 7 درصد ممنوع!

1445329526783_635743067350874190-th3.jpg

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: انتظار داریم که فروشندگان کالای خانگی ضریب سود قانونی را رعایت کنند و با فروشندگانی که بیش از 7 درصد سود روی کالای خانگی بکشند، برخورد خواهیم کرد.

ابوالقاسم کوره‌چینی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: روزانه نزدیک به 155 اکیپ دونفره بازرسی وارد بازار شده و با متخلفین برابر قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی برخورد می‌شود.

وی در خصوص ملاک بازرسی‌ها از بازار لوازم خانگی افزود: معیار ما قیمت فاکتور خرید کالا به اضافه حداکثر هفت درصد سود برای اصناف مربوطه است و توصیه می‌کنیم که حداکثر میزان سود فروشندگان هفت درصد باشد.

کوره‌چینی اظهار کرد: بازرسان علاوه بر رسیدگی به شکایات تلفنی مردم به صورت سرزده نیز عمل کنند و اگر در کالایی به صورت ویژه جهش قیمتی مشاهده شود، عمده بازرسی‌ها به آن کالا معطوف خواهد شد.

وی افزود: هیچگونه افزایش قیمتی به بهانه افزایش قیمت دلار از نظر ما پذیرفته نخواهد بود و قابل قبول نیست چون دلار به صورت حبابی افزایش یافته است، فروشندگان از این موقعیت سوءاستفاده کنند. بنابراین اگر برای ما محرز شود که تخلفی در هر صنفی صورت گرفته است، برابر قانون برخورد خواهیم کرد.

اخبار مرتبط